Monika Chylak

„Jestem niefotogeniczna ale zależy mi na fajnej sesji.”, czyli coś dla osób pozujących jak i początk

Wiele razy spotykałam się z przekonaniem u osób, które się do mnie zgłaszają, że są niefotogeniczne. Czasem, że – o zgrozo!- powiedział im to fotograf na innej sesji! Oj tak, świetny pomysł na podkopanie własnej samooceny ;). Często przeczytam w wiadomości, że chciałybyście znowu poczuć się kobieco, czy to przez sprawy sercowe, diety czy po prostu raz na jakiś czas trzeba kipieć tym naszym cudownym seksapilem- jestem ZA! Taka sesja zdjęciowa to cudowny pomysł, aby miło spędzić czas oraz poczuć się pewnie we własnej skórze- mimo waszych przekonań, że obiektyw Was nie kocha. Kocha i to bardzo! Tylko musicie trafić na tego fajnego fotografa, który Was pokieruje, będzie z Wami szczery w kwestii ustawienia, przygotowania do sesji, a nie zostawi Was same sobie.


Ula, która również zajmuje się fotografią- otrzymała od znajomych sesję u mnie w prezencie :) --> voucher


Gdy zaczynałam parę lat temu przygodę z sesjami to przyznaję się bez bicia, że brakowało mi tej pewności siebie, by przed sesją mocniej zasugerować swój wybór np. stylizacji. Później odbijało się to na zdjęciach. Z biegiem czasu zauważyłam, że stylizacja i makijaż ma kosmicznie duże znaczenie. Dzięki temu czujecie się jeszcze lepiej, inaczej niż na co dzień i wychodzi z Was ten kobiecy diabełek, którego lubię pokazywać na zdjęciach, że świetnie bawi się sesją i wie kim jest, a do tego czuje się z tym wyśmienicie. Dlatego tu rada zarówno dla Was moje modelki :) jak i dla fotografów, którzy dopiero zaczynają – trzeba mieć pewność siebie! Panie, które pozujecie na sesjach- warto posłuchać czasem fotografa, jeśli widzicie, że wie co mówi i jego zdjęcia do Was przemawiają. Natomiast osoby zaczynające przygodę z fotografią- nie bójcie się i wyrzućcie z siebie np. to , że ta sukienka nie pasuje albo ma zły kolor, który popsuje zamysł sesji lub ujęcia, że preferujecie inne obuwie, bo szpilki mimo, że seksowne to nie dadzą lekkości na zdjęciu jaką byście chciały uzyskać. Ważne by iść w kierunku: JAKOŚĆ a nie ILOŚĆ. Lepiej przygotować i zrobić większą selekcję stylizacji lub doboru makijażu niż przesadzić nic nie mówiąc, że coś nie pasuje. Zaoszczędzicie czasu i sobie i modelce. W jakimś momencie zrozumiecie jak bardzo ważny jest w tej „branży” czas, bo z każdym zleceniem i sesją jest go coraz mniej, a pracy coraz więcej. To świadczy o dobrym kierunku rozwoju. Dlatego trzeba konkretów ;).


Agnieszka na sesji z kursów utalentowanej wizażystki Kariny Kiesler. Portfolio Kariny


Jednakże wracając do osób pozujących- decydując się na sesję zdjęciową warto zaczerpnąć również opinii znajomych, którzy byli na takowych, popytać jakie podejście ma dany fotograf na sesji, jak się czuły podczas sesji i czy efekt był taki na jakim zależało.


U mnie na sesji zawsze jesteście na pierwszym planie. Podpowiadam, doradzam i pogadam na przeróżne babskie klimaty- tak, gaduła ze mnie :). Ciesze się z tej cechy, ponieważ często potrafi rozładować stres/tremę i brak przekonania „kurcze czy ta sesja faktycznie była mi potrzebna?”. Uwierzcie sama bym chciała taką sesję, bo tak dobrze się czuje klimacie w jakim fotografuję ;). Aczkolwiek uwielbiam ten moment, gdy po zdjęciach dostaję od Was wiadomości, że poza faktem, że dzięki mnie poczułyście się znów tak jak chciałyście to przede wszystkim świetnie bawiłyście się na sesji i fajnie spędziłyście czas w babskiej atmosferze. Miły babski akcent wśród tygodnia ciężkiej pracy w biurze, w firmie czy w dużej korporacji lub po prostu chwila wytchnienia od dzieci :). Dla mnie to największy i najcenniejszy komplement :)!


Anna Mirończuk w naszej pierwszej wspólnej sesji. Ania prowadzi ciekawego babskiego bloga, wpadajcie tutaj


Jestem ciekawa jak było u Was? Czy trafiłyście za pierwszym razem na fajnego fotografa? Czy może jednak to był niewypał? Może jakieś przemyślenia? A co do fotografów- jaki jest dla Was najcenniejszy komplement? Dajcie znać :)!


Widzimy się w niedzielę na konkretach fotograficznych. Do zobaczenia :)!

Monika

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle

Kategorie

Wyróżnione posty
Archiwum

@2016  Designed by Monika Chylak Photography